2124/761
Dansk møbeldesign
Rektangulært spejl af massivt fyr. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard. H. 122. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag