1635/2
Kommode af nøddetræ og delvist forgyldt træ. Dansk rokokoform i Mathias Ortmanns manner, ca. 1930. H. 78. B. 70. D. 45.
Mindre finérskade på øverste skuffefront. Desuden revne i venstre side. Patina. Ingen nøgle.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
30 bud