2450/​710

Nanna Hertoft (f. Frederiksberg 1936)

Håndvævet vægtæppe af uld. Dekor i blå, beige og brune nuancer. Monteret med ophæng af bambus. Sign. Nanna Hertoft på bagsiden. Unik. H. 125. B. 82.

Brugs- og alderspatina, herunder slitage og defekter. Reparationer. Falmet på forside.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?