Jim Dine (f. Cincinnati, Ohio 1935)
“Venus at Sea”. Sign. Jim Dine 1985, 15/30. Håndkoloreret radering. Bladstørrelse 91×70,5.
Proveniens: Galerie Weinberger, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020