1515/527
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af patineret diskometal støbt med havfruefigurer og cirkulære bagstykker. Stemplet monogram Just A., dessin 1554. H. 12. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogen slitage i patinering.
Moderne kunst og design, 7. april 2015
Vurdering
Hammerslag
24 bud