1415/548
Yasse Tabuchi (f. Kitakyushu, Japan 1921, d. Vauhallan 2009)
Syv kompositioner. 1971. Alle sign. VIII/X. Lysmål 38×44 og Komposition. 1981. Sign. 206/250. Litografier i farver. (7)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 8. april 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud