2414/266
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
“Morgenstemning over Kullen”. Sign. Vilh. Arnesen 1913. Olie på lærred. 62×94.
Enkelte mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud