1349/​1578

Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret med okseblodsglasur. 19. årh.s midte. H. 22.

Hårrevne. Restaureret ved halsrand. Naturlig ru og glasurafslag ved hals- og fodrand.

Varia, 5. december 2013

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK