1349/1578
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret med okseblodsglasur. 19. årh.s midte. H. 22.
Hårrevne. Restaureret ved halsrand. Naturlig ru og glasurafslag ved hals- og fodrand.
Varia, 5. december 2013
Vurdering
Hammerslag