2050/8742
To russiske ikoner forestillende hhv. Den Uventede Glæde og Kristus Pantokrator. Med rizza af delvis forsølvet kobber og messing. Tempera på træ. 19. årh. 31×27 og 23×18. (2).
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag