2050/​8742

To russiske ikoner forestillende hhv. Den Uventede Glæde og Kristus Pantokrator. Med rizza af delvis forsølvet kobber og messing. Tempera på træ. 19. årh. 31×27 og 23×18. (2).

Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK