12118/156
Poul (Pablo) Schouboe (f. Ringsted 1874, d. København 1941)
Sommerlandskab med udsigt til hvidkalket landsted. Sign. Pablo Schoubo. Olie på lærred. 59×47. Rammemål 71×59.
Større krakeleringer. Rammen med defekt.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag