2441/641
Dansk møbeldesign
Skænk af palisander, front med fire skydelåger og fem skuffer, indvendig med hylder, medeformet stel. Udført hos Skovby Møbler. H. 80. B. 220. D. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nogle skjolder på pladen.
Vurdering
995174 | ||
817521 |