2226/97
Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933)
Sommerlandskab med et teglværk. Usigneret. Olie på lærred. 39×145.
Retoucheringer. Behov for rensning. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juni 2022
Vurdering
Hammerslag