2031/515
Lene Regius (f. Frederiksberg 1940)
Stor gulvkrukke af stentøj dekoreret med polykrome glasurer. Sign. monogram 96. Unik. H. 94.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud