2441/790
Dansk design
Standerlampe af messing, hvidlakeret træ og sortlakeret metal. 1950'erne. H. inkl. skærm 157.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering