2004/​233
Servietringe af sølv. Mestre William Fuglede m.fl. Danmark, Sovjet m.fl. 20. årh. Vægt ca. 67 gr. H. 2,2–4,3. (10)

Be­skriv­el­se

Servietringe af sølv. Mestre William Fuglede m.fl. Danmark, Sovjet m.fl. 20. årh. Vægt ca. 67 gr. H. 2,2–4,3. Diam. 3,8–4,5. (10)

Delvist graveret. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder skævheder samt enkelte buler revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

850 kr.

850 kr.
800 kr.
750 kr.