2004/233
Servietringe af sølv. Mestre William Fuglede m.fl. Danmark, Sovjet m.fl. 20. årh. Vægt ca. 67 gr. H. 2,2–4,3. Diam. 3,8–4,5. (10)
Delvist graveret. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder skævheder samt enkelte buler revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag