2104/875
Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)
“Royal”. Et par skabe af palisander med uoriginale ben af forkromet stål. Front med to låger. Indvendigt med justerbar hylde. H. 67 L. 80. D. 46. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Senere monteret med uoriginale ben.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag