Foto endnu ikke klar
891/68
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Forårsdag ved Sæby Å med nyudsprungne anemoner og bro over åen. Sign. P. Mønsted 1895. Olie på lærred. 84×56.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag