Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Det røde øje”. Sign. chp Jerusalem 1985. Akvarel på papir. Bladstørrelse 76×56. Indrammet af Ove Olsen, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020