2141/229
Thailandsk buddha af forgyldt bronze, siddende i dhyanasana på trappeformet trone. 19. årh. H. 43 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud