J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Bjergtop, ca. 1901–02. Usign. Akvarel og pen på papir. 29×45.
Proveniens: Hidhørende fra kunstnerens familie.
Papiret er gulnet, og farverne ermuligvis let falmede. Små håndteringsmærker og misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. august 2021