2436/​254

Tre danske rokoko hovedvandsæg af sølv, heraf et stemplet TLL for Troels Larsen Lund, borgerskab i København 1741, et andet stemplet IH for Jørgen Pauli Harder, borgerskab i Odense 1776 samt et ustemplet æg, 18. årh. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK