2436/254
Tre danske rokoko hovedvandsæg af sølv, heraf et stemplet TLL for Troels Larsen Lund, borgerskab i København 1741, et andet stemplet IH for Jørgen Pauli Harder, borgerskab i Odense 1776 samt et ustemplet æg, 18. årh. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering