2413/9048
Dansk barokbord af egetræ, plade af skiffer, front med skuffe, balusterformede ben hvorimellem sprosser. 18. årh. H. 82. B. 125,5. D. 62,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med ridser og afslag i ene hjørne.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud