2115/​260

“Anglais”. En samling hedvin- og snapseglas, spids kumme halvt facetslebet, på stilk med knap og mollex, heraf to med anden stilk. 19.-20. årh. H. 8,8–12,8. (37)

Let varierende form og højde. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

16 bud

(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
500 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
250 DKK