2414/​56

Sidebord af mahognibejdset nøddetræ, plade af lys alabast, dekoreret med beslag af bronze, kannelerede og cabriole ben hvorimellem hylde. Transition form. 20. årh. H. 80. B. 40. D. 30.

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK