1946/479
George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret. John Bayne, Stirling. England, 18. årh.s slutning. H. 218.
Kassen restaureret. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud