1946/​479

George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret. John Bayne, Stirling. England, 18. årh.s slutning. H. 218.

Kassen restaureret. Lodder, pendul og nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Standure

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

800 kr

12 bud

(Autobud) 800 kr
750 kr
(Autobud) 700 kr
650 kr
(Autobud) 550 kr
500 kr
(Autobud) 440 kr
420 kr
(Autobud) 340 kr
320 kr
260 kr
250 kr