2048/37
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948)
Parti fra Helligåndskirken i København. Sign. S. H. 41. Olie på træ. 53,5×45.
Enkelte minimale afskalninger. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud