Johann Wilhelm Julius Köhnholz (f. 1839, d. 1925)
Robåd og sejlskib ved en palmekyst en overskyet dag. Sign. Julius Köhnholz, München. Olie på lærred. 74×115. Uindrammet.
Behov for rensning. Få krakeleringer. Afskalninger langs kanten. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024