2013/788
Ubekendt maler, 20. årh.
Scene fra H.C. Andersens gravsted på Assistens Kirkegård. Sign. Jul. Jensen, 1933. Olie på lærred. 47×65.
Behov for let overfladerensning. Enkelt mindre afskalning.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag