2142/354
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Interiør med en siddende kvinde. Sign. Friis Nybo, 1921. Olie på lærred. 41,5×33,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag