Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
“Strong”, 2016. Sign. Hornsleth. Polykromt dekoreret kørestol. H. 105, L 100, B. 65.
“Strong” sælges til fordel for Osteoporose-foreningens arbejde. Pengene fra auktionen går ubeskåret hertil, da både Kristian von Hornsleth, Odd Fellow Palæet og Bruun Rasmussen arbejder uden beregning.
Bud kan afgives på nettet tom. den 22. juni klokken 17, hvorefter stolen vil blive bortauktioneret ved et event på Odd Fellow palæet, Bredgade 28. Auktionen er åben for alle, og interesserede er velkomne til at deltage i budgivningen ved enten fremmøde eller telefonisk. Kontakt venligst Oliver Bahner på 9194 3411 eller Ulla Knappe 6169 5317
Eftersyn: Sundkrogsgade 30 fra mandag den 13. juni.
Velgørenhedsauktion, 22. juni 2016