1509/​839

Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)

Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)

“Logos”. Kontorstol på fempas drejefod, med brunlakeret stel, sæde, ryg og armlæn med patineret brunt skind. Udført hos Knoll.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 24. februar 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.500 DKK