2044/878
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg. Betrukket med rødt stof. Udført 1930–1940erne.
Brugsslitage herunder ridser og mærker, pletter, smuds og mindre defekter. Bagben med mindre afslag.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag