Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Tre kompositioner. Sign. Lerfeldt, hhv. 1960, 1966 og 67. Litografi i farver samt træsnit. Lysmål 36×27, 11,5×15,5 og bladstørrelse 12×12. (3)
Papiret er gulnet. Misfarvninger. Håndteringsmærker. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018