2412/286
Vinkøler af bronze, støbt med profilportrætter i antik stil, bånd og kranse, indsats af lakeret kobber. 19. årh.s slutning. H. inkl. hanke 27. Diam. 18.
Trykket form. Manglende dekoration ved kant, synlige huller. Indsats med hul i bund, irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud