2446/345
En samling på fire Kinesisk silketæpper i Tyrkisk Hereke stil. 95×63(2,24 mio. kn. pr. m2. 93×61.(ca. 2 mio. kn. pr. m2), 61×47.(ca. 2 mio. kn. pr. m2) Samt 121×73.(Ca. 700.000 kn. pr. m2). Alle 20/21. årh.(4)
95×63: Intet at bemærke. 93×61: Lille fold slitage. 61×47: Intet at bemærke. 121×73: Slidte frynser.
Fra
i
Glostrup
Vurdering