2032/531
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972)
Marklandskab. Sign. Axel P. J. 43. Olie på lærred. 65×92.
Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
45 bud