2144/​279

Fransk bordlampe af patineret messing, kannelleret stamme, på rundt fodstykke støbt med blomster, lampeskærm af blåmalet metal. Charles X form. 20. årh.s begyndelse. H. 49.

Almindelig brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK