2144/279
Fransk bordlampe af patineret messing, kannelleret stamme, på rundt fodstykke støbt med blomster, lampeskærm af blåmalet metal. Charles X form. 20. årh.s begyndelse. H. 49.
Almindelig brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag