1436/9024
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Leguan på trærod. Skulptur af delvis bemalet komposit. H. 162.
Fremstår med alders- og brugsslitage herunder enkelte afslag og revner.
Interior, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag