2120/381
Bouillotte bordlampe af forgyldt bronze med tre lysarme, skærm af rødt papir. Empireform. 20. årh.s første halvdel. H. 61.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Øverste skrue til lampeskærm defekt.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag