2450/​717

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

Jens Thirslund (f. Kolding 1892, d. København 1942)

Sofabord af mahogni. Top ilagt lyse kakler. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 57. L./B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Enkelte ældre hak/slag på kakler.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?