2017/519
Philippe Starck (f. Paris 1949)
“Cameleon”. Sæt på seks armstole med stel af poleret aluminium. Sæder af mørkebrunt plast. Udført hos Driade, Italien. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker. Armlæn på tre stole en smule løse ved montering, et armlæn meget løst.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud