2002/682
Dansk møbeldesign
Et par fritstående natborde af palisander med sko og beslag af messing, front med låge og to skuffer. H. 60. L. 43. B. 37. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. “Knop” på det ene bord med afslag.
Moderne kunst og design, 7. januar 2020
Vurdering
Hammerslag