Damearmbåndsur med lænke af 14 kt. guld. Gylden skive med arabertal. Mekanisk værk med manuelt optræk. Samt to damelommeure af 14 kt. guld, hvide skiver med romer- og arabertal, støvkapsler af metal. Vægt i alt ca. 50,5 gr. Kassediam. ca. 24–30 mm. Armbåndsur O: ca. 16 cm. To forgyldte urkæder medfølger. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Urene virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Én sikkerhedslås mangler på urlænke. Lommeure med graverede initialer på bagkapsel samt ét med gravering på støvkapsel.
Smykker, 4. februar 2015
14 bud