2116/74
Frederik VII sybord af nøddetræ og nøddebejdset træ, opklappelig plade hvorunder små rum. 19. årh. H. 73. B. 52. D. 39.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag