1804/200
Et par lysekroner af bronze og sortlakeret metal, rigt støbt med blomster og bladværk. Empireform. 20. årh.s begyndelse. H. 62. Diam. 53. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud