2232/502
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Landskab med huse. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 80×103.
Lærredet bølger en anelse. Mindre krakeleringer og misfarvninger. Enkelte afskalninger.
Moderne kunst og design, 9. august 2022
Vurdering
Hammerslag