1403/769
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
Skab samt bogkasse af teak, beslag af messing. Skab med to låger i front, bag hvilke hylder. Udført hos Søborg Møbler. Skab: H. 83. B. 90. D. 40. Bogkasse: H. 77. B. 90. D. 26. (2)
Lille udskåret hul i skabets bagbeklædning. Desuden almindelige tegn på brug, herunder ridser, mærker og skjolder.
Moderne kunst og design, 14. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud