1403/​769

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen

Skab samt bogkasse af teak, beslag af messing. Skab med to låger i front, bag hvilke hylder. Udført hos Søborg Møbler. Skab: H. 83. B. 90. D. 40. Bogkasse: H. 77. B. 90. D. 26. (2)

Lille udskåret hul i skabets bagbeklædning. Desuden almindelige tegn på brug, herunder ridser, mærker og skjolder.

Moderne kunst og design, 14. januar 2014

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

14 bud

3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
1.000 DKK