1334/718
Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
Natteparti fra Nyboder. Usign. Olie på lærred. 33×50.
Mindre hul i lærredet.
Moderne kunst og design, 20. august 2013
Vurdering
Hammerslag